K velmi zásadním nevýhodám online seznamek patří existence velkého množství falešných profilů. Falešné je možná silné slovo, ale smyšlené určitě. Tyto profily mohou být tvořeny ve velkém prostřednictvím naprogramovaných botů, jejichž činností vznikají jakési farmy profilů neexistujících lidí. 

Nebo může být smyšlený profil vytvořen ručně skutečným uživatelem, který se ale vydává za někoho jiného. Na svůj profil si vloží hezčí fotku, vymazlí si svoje bio a upraví další popisky tak, aby měl co největší šanci u potenciálního protějšku k seznámení. Není nic výjimečného, že se muži vydávají za ženy nebo i naopak. Dost častá je i manipulace s věkem, kdy si mnozí věk snižují anebo naopak přidávají a to z nejrůznějších důvodů.

S rozvojem a zdokonalováním umělé inteligence (AI) není problém pro nějakou méně férovou seznamku nakoupit stovky až tisíce fotek neexistujících lidí. Taková seznamka vypadá na první pohled pěkně, protože disponuje velkým množstvím uživatelů (profilů). Jenže tyto profily nejsou reální uživatelé, kteří by byli vhodní k seznámení.

Úkolem těchto profilů (hlavně ženských) je nalákat zájemce o seznámení k registraci. Registrace je sice zdarma, ale za pokročilejší funkce si stejně budete muset připlatit. Jenže to moc nedává smysl, když se na seznamce nachází minimum skutečných lidí. Ale nebojte se, existují i férové seznamky, kde je 90 % profilů skutečných a šance na seznámení je vysoká.

Pamatujte, že ať už si zaplatíte prémiové služby či nikoliv, bude vám chodit na emailovou adresu, kterou jste použili k registraci, nejrůznější spam. Takže pokud máte chuť na online seznámení či flirtování, klidně se zaregistrujte, ale k registraci do seznamky použijte nějakou emailovou adresu, kterou moc nepoužíváte nebo máte založenou jen k takovýmto speciálním příležitostem.