Napadlo vás někdy, že v souvislosti s registrací do seznamovacích služeb můžete být v budoucnu vystaveni různě vážným rizikům? Nebezpečí seznamek spočívá především v úniku vašeho hesla, krádeži citlivých údajů a intimních fotek. Následuje nepříjemné obtěžování a vydírání. 

Přestože se většina internetových služeb chlubí svojí bezpečností a ochranou osobních údajů, skutečnost je opačná. Zabezpečení služeb, v tomto případě seznamek, je nedostatečné a s ochranou osobních údajů si hlavu nikdo neláme. S vašimi soukromými informacemi a daty se čile obchoduje za účelem marketingových aktivit. 

Únik hesla představuje velký problém pro každého majitele účtu. Nabouráním se do vašeho profilu může být změněna vaše identita, mohou být ukradeny údaje o vaší platební kartě nebo může dojít ke zcizení vašich intimních fotografií, což je opravdu nepříjemné.

Hacker nebo zloděj může s takto získanými materiály nakládat nejrůznějším způsobem. Zpravidla je prodá třetím stranám, které využijí cenné informace k marketingovým účelům. Vaše emailová schránka tak bude v tom lepším případě zaplavena pouze množstvím spamu. V tom horším případě se stanete obětí vydírání, kdy hacker bude vyžadovat finanční částku za to, že nezveřejní vaše intimní fotografie. 

Pokud by vás někdo tímto způsobem vydíral, co nejdříve to nahlaste policii nebo v případě dětí na linku bezpečí. Nikdy vyděrači peníze neplaťte. Jakmile jsou digitální fotky jednou uloženy na internet a navíc někým zcizeny, není cesty zpět.  Pokud přeci jen chcete na internet vložit nějaké choulostivé fotky, velmi dobře si to promyslete. Mohli byste toho v budoucnu litovat. Uvědomte si, že na internetu neexistuje žádné soukromí a že cokoliv vložíte na internet, na internetu už zůstane navždy.