Seznamování se přes internet (tzv. online seznamování) je pro lidi čím dál tím oblíbenější. A není se čemu divit. Doba je hektická, mnozí z nás pracují do večera, honí se za penězi a zapomínají na to, že by si třeba mohli večer nebo o víkendu někam vyrazit se svými kamarády. Času je málo, ale každý má po ruce počítač nebo mobil a tak stačí párkrát kliknout myší nebo na displej telefonu, zaregistrovat se do nějaké seznamky a začít hledat spřízněnou duši pro život nebo jen na noční povyražení. 

Někteří lidé neradi chodí do společnosti, stydí se, nemají odvahu oslovit svůj protějšek, nejsou spokojeni se svým vzhledem, bojí se odmítnutí atp. Online seznamky tyto problémy z velké části eliminují tím, že si člověk vybere svůj protějšek dle zadaných kritérií (jako jsou např. věk, postava, sexuální orientace, zájmy) a hlavně podle fotografie. A to vše v pohodlí domova. Potom už stačí jen poslat vybranému protějšku soukromou zprávu a čekat na odpověď.

Pokud tomu druhému padnete (na základě fotografie a popisků ve vašem profilu) do oka, domluvíte si schůzku a rande může začít. Šance na úspěch je poměrně velká, i když zde významnou roli hrají i vzájemné sympatie při osobním setkání. Ale vzhledem k tomu, že z fotografie víte, jak ten druhý vypadá a znáte jeho koníčky, nemusíte se osobní schůzky bát. Za pokus to rozhodně stojí.